Odrodzenie wiary przodków.

ost-nnn-5d1d85557fc802db

W Europie odradzają się różnego rodzaju ruchy neopogańskie. W krajach Skandynawii są to organizacje asatryjskie a w Polsce najbardziej znany jest Rodzimy Kościół Polski. Ludzie zgromadzeni wokół tych stowarzyszeń starają się odtworzyć obrzędy religijne naszych przodków. Przed przyjęciem Chrześcijaństwa mieliśmy także bogatą kulturę a poczet naszych słowiańskich Bóstw nie jest gorszy od Bogów greckich czy rzymskich tak dobrze nam znanych. Ruch pogański wbrew pozorom jest duży. Są organizowane zloty podczas świąt na których pojawia się wiele osób. W Uppsali we Szwecji na miejscu dawnej świątyni w 2000 roku po prawie tysiącu lat zostało odprawione misterium blot.

Pytanie brzmi. Czemu ludzie wracają do korzeni ?

Moja odpowiedź brzmi tak.

Upadek moralny Europy, rządy lewicowe przez lata doprowadziły do demoralizacji społeczeństwa. Kościół stracił autorytet moralny już dawno , ale człowiek musi mieć jakieś wartości moralne ponieważ bez tego nastanie nihilizm i koniec cywilizacji. Wszystko co jest nam potrzebne odnajdziemy w wierze naszych przodków : kodeks moralny gdzie honor jest największa wartością, szacunek dla Ziemi która nas zrodziła, obraz mężczyzny wojownika który broni swojej ziemi i rodziny. A w dzisiejszych czasach te wartości są nam bardzo potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>